19.5 C
New York kenti
Çarşamba, Mayıs 18, 2022

Cleocin T ne işe yarar? Cleocin T Fiyatı Ne Kadar ve Cleocin T Nasıl Kullanılır?

Cleocin T ne işe yarar? Cleocin T Fiyatı Ne Kadar ve Cleocin T Nasıl Kullanılır?

Sivilce tedavilerinde aktif olarak kullanılan bir sivilce ilacıdır. Sivilce tedavisi için uzman doktorlar tarafından tedavi olma sürecinde sıkça tercih edilen ilaçların başında gelmektedir, eğer doktor tarafından bu ilaç size reçete edildiyse o zaman detayları bu makalede bulabilirsiniz.

Cleocin T Ne İşe Yarar?

Klindamisin fosfat etken maddesi kullanan bu sivilce ilacı Cleocin cilt üzerinde yer alan mikropların, baktelerin ve iltihapların oluşmasını engelleyerek yok etmesiyle bilinmektedir. Cleocin’de %1 oranında topikal çözelti vardır, bu ilacın içerisinde yer almakta olan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa lütfen doktorunuzla bu konuyu konuşun. Cleocin içerisinde yer alan alkol oranı sebebiyle hastanın gözlerinde yanma ve tahriş gibi durumlar oluşabilir. Daha önce antibiyotik ilaç kullanımı yüzünden kalın bağırsak iltihabı geçirmiş olan kişiler mutlaka doktora başvurmalıdır.

propilen glikol, izopropil alkol ve saf su bu ilacın yardımcı maddeleri arasında yer almaktadır. 30 Ml ve 60 Ml olarak iki farklı şişe de eczanelerde satılmaktadır. İçeriğinde yer alan asit nedeniyle akne ve sivilceler gibi cilt problemlerine kısa sürede etki ederek tedavi edilen bölgede etkisini gösterir.

Sivilce problemi yaşayan insanlar için sıkça tercih edilen Cleocin ergenlik döneminde çıkan sivilceler,  hormonsal değişim sebebi ile oluşan sivilceler ve ayrıca siyah noktalar üzerinde yaptığı etkili tedavi ile kendisini kanıtlamıştır.

Cleocin T fiyat 1024x576 - Cleocin T ne işe yarar? Cleocin T Fiyatı Ne Kadar ve Cleocin T Nasıl Kullanılır?

Cleocin T Nasıl Kullanılır?

Uzman bir doktor tarafından muayene edildikten sonra size uygulanması gereken kullanım şeklinde kullanmaya başlamalısınız. Sivilcelerin boyutuna, şekline ve türüne göre kullanım şekli değişiklik göstermektedir. Cleocin kullanmaya başlamadan önce kullanacağız bölgeyi hijyenik olacak şekilde temizleyin. Makyaj ve türevi şeyler kullandıysanız bu ilacı bölgeyi temizlemeden kullanmayın.

Kremi az miktar problemli bölgeye sürdükten sonra beklemeye geçmelisiniz ve kremi sürdüğünüz bölgeyi ise asla yıkamayın. Kremi sürerken geniş bir şekilde değil sadece problemli bölgeye sığacak şekilde uygularsanız daha hızlı etki gösterebilir. Cleocin Losyonu günde 2 defa problemli bölgeye uygulayabilirsiniz. Ayrıca 12 yaş altı çocuklar için uygun değildir.

Cleocin T Fiyatı Ne Kadar?

Cleocin Losyon doktor reçetesi alınmaktadır. Cleocin T fiyatı ise 17.33 TL’dir.

Benzer İçerikler

Sosyal medya

0BeğenenlerBeğen
3,312TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

Falanlar Filanlar