10.8 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Crocs Modasına Nasıl Ayak Uydurursun?

Son yıllarda Türkiye’de ve tüm dünyada kullanım sıklığı oldukça artan ve her yaş grubundan kişiler tarafından tercih edilen Crocs marka terlikler, günümüzde ilgi görmeye devam ediyor. Bu ilginin ve terliklerin kalitesinin bir sonucu olarak eçanta’da Crocs marka terlikler geniş ürün yelpazesiyle satışa sunuluyor.

İlk bakışta söz konusu terliklerin üretim malzemesi plastik olarak algılanabiliyor. Ancak plastik ve kauçuktan farklı olarak bu terlikler patenti tamamen markanın kendisine ait olan croslite adlı bir malzemeden üretiliyor. Bu da terliklerin kendine has bir dokusunun, duruşunun ve tarzının olmasını sağlayan özelliklerden biri oluyor.

Rahat kullanımlarıyla dikkat çeken bu terliklerde kullanılan özel croslite malzemesi, terliklerin vücudun ısısına bağlı olarak yumuşamasını ve ayağın şeklini almasını sağlıyor. Doğal olarak bu özellik sayesinde terliklerin rahatlık seviyesi artıyor. Bunun için Crocs giymeye bir kere alışan kişi için bu terlikler artık vazgeçilmez bir parça oluyor. Zira kullandıkça ayağına daha da uyum sağlayan bu terlikler, sanki sadece senin için üretilmiş gibi bir hisse kapılmanı sağlıyor.

eçanta’da kaliteli, rahat ve âdeta bir moda ikonu haline gelmiş Crocslara orijinal ürün güvencesi ve avantajlı fiyat fırsatları ile ulaşabilirsin. Bununla birlikte eçanta’da zaman zaman uygulanan ayakkabı günleri gibi kampanya dönemleri sayesinde bu terlikleri daha uygun fiyatlarla satın alma şansı da elde edebilirsin. Bu yüzden eçanta’yı düzenli olarak takip etmeli ve çeşitli dönem fırsatlarından yararlanmak için acele etmelisin. Üstelik eçanta’da herhangi bir limit ve şart olmaksızın kargoya yalnızca 1 TL ödersin!

Her Yaşa Uyumlu Rengarenk Crocs Modelleri

Crocslar karşına genel olarak önü kapalı, arkasında topuk destek bandı olan ve ayak yüzeyinde havalandırma boşlukları olan sportif terlikler olarak çıkıyor.

Yine klasik modellerle birebir aynı tasarlanan ancak topuk kısmı biraz daha yüksek olan modeller de seçenekler arasında sunuluyor. Günlük kullanımda da topuk sevenler tarafından bu modeller sıkça tercih ediliyor. Hafif topuğu bulunan bu modellerin ön kısmında topuğu destekleyen platform yapısı bulunuyor. Bu sayede rahatlığından ödün vermeden yüksek bir görünüm elde edebiliyorsun.

Crocsların yetişkin kullanıma uygun olanları genel olarak birkaç rengin sert geçişlerle uyum içinde bir arada kullanıldığı modeller olarak karşına çıkıyor. Bazı tasarımlarda keskin renk geçişleri yerine daha yumuşak geçişlerle farklı bir tarz da elde edilebiliyor.

Ancak bu terliklerin yetişkin kullanımına uygun olan modellerinin yanında, çocukların kullanımına uygun modelleri de bulunuyor. Çocuklar için tasarlanan Crocslarda simli modellere veya Baby Shark gibi çocukların ilgisini çekebilecek tasarımlara da yer veriliyor. Bu renkli ve eğlenceli tasarımlar, çocukların ilgisini daha çok çekiyor.

Crocs denilince herkesin gözünde ilk olarak en başta bahsettiğimiz önü kapalı ve topuk destek bandı olan klasik model canlanıyor. Ancak bu modele ek olarak Crocs markasının önü açık normal terliği, parmak arası terliği ve sandaleti de bulunuyor.

Tasarımında rahatlığın ön planda tutulduğu önü açık normal terlikler ve parmak arası terlikler de sportif duruşlarıyla günlük kullanım için çok uygun görünüyor. Bunun dışında yetişkin ve çocuk kullanımına uygun Crocs sandaletleri, spor veya klasik gibi çeşitli kombinlerle uyum içinde giyilebilecek son derece konforlu bir ayakkabı olmasıyla dikkat çekiyor.

Crocsların Özellikleri ve Avantajları

Crocsların üretiminde özel bir malzeme kullanıldığından yazımızın başlarında bahsetmiştik. Bu özel malzemenin de etkisiyle söz konusu ürünlerin kendine has çeşitli özellikleri bulunuyor ve bu özellikler sayesinde kullanıcılar aşağıda yer verilen çeşitli avantajlar elde ediyor.

  • Crocsların tüm modellerinin ortak özelliği ilk olarak rahatlıkları oluyor. Bu yüzden Crocs kullanmaya başlayan biri âdeta bu terliklere bağımlı hale geliyor.
  • Yumuşak ve esnek yüzeyleri, köpüklü tabanları ve hafif yapıları, havalandırma delikleri, suya batmaz ve iz bırakmaz özellikleri, ayağı kavrayan topuk destek bantları gibi ergonomik özellikleri bu terliklerin kullanım sıklığının artmasını sağlıyor.
  • Tüm bunlara ek olarak koku yapmamaları, kolay temizlenmeleri ve hızlı kurumaları bu terliklerin sunduğu ekstra özellik ve avantajlar arasında yer alıyor.
  • Sayılan özellikler sayesinde bir kişi ayağında Crocs varken uzun saatler boyunca ayakta dursa bile herhangi bir rahatsızlık hissetmiyor.
  • Terlikler, hızlı kurumaları sayesinde suyla temas edilen ortamlarda konfor sağlıyor ve kullanıcısına zaman kazandırıyor.
  • Terliklerin hafif yapıları uzun süre dışarıda durmak zorunda kalınan durumlarda ayakların yorulma düzeyini azaltıyor. Bu da ayak sağlığına olumlu etki ediyor.
  • Crocsların vücut ısısına göre ayağının şeklini aldığından daha önce bahsetmiştik. Bu özellik sayesinde terliklerden vazgeçmek neredeyse imkansız hale geliyor.
  • Crocsların mevcut özelliklerini koruyabilmeleri için aşırı sıcağa ya da güneş ışığına maruz bırakmamak ve yıkama talimatlarına dikkat etmek gerekiyor. Bu terliklerin temizlenmesi için elde yıkama öneriliyor. Makineye atmak tamamen senin sorumluluğuna bırakılıyor. Makineye attığında meydana gelebilecek sorunlardan marka sorumlu olmuyor.

Crocslar Nerelerde ve Hangi Parçalarla Kullanılır?

Sportif bir tasarıma sahip olan Crocslar ilk olarak plajlarda, günlük hayatta ve spor tarzlarda kullanılıyordu. Ancak gün geçtikte bu terliklerin rahatlığı anlaşıldı ve kullanımı arttı. Bugün spor tarzdan klasik tarza kadar pek çok parçayla Crocslar kullanılır hale geldi. 

Kot pantolonlarla, şortlarla, rahat kesimlere sahip elbiselerle crocsları başarılı bir şekilde kombinleyebilir ve çok fazla renk seçeneğine sahip olan bu terlikleri pek çok kıyafetinle uyum içinde kullanabilirsin.

Tüm bu kullanımların dışında Crocsların en çok görüldüğü yerler arasında hastaneler ve eczaneler yer alıyor. Tüm gün boyunca ayakta durmak zorunda kalan doktorlar, hemşireler, eczacılar ve diğer sağlık çalışanları için bu terlikler adeta bir kurtarıcı işlevi görüyor.

Çeşitli parçalarla uyum içinde kullanılabilen Crocslar, Crocs Jibbitz parçaları sayesinde kişiselleştirilebiliyor. Çeşitli figürlerin, çiçeklerin, eşyaların minyatür birer kopyası olan jibbitz parçaları, Crocsların havalandırma deliklerine takılıyor ve yeni bir tarz elde ediliyor. Bu parçalar sayesinde Crocsların sade tarzına bir hareketlilik katma ve bu terlikleri kendi tarzına daha çok yaklaştırma şansın oluyor.

Crocsların Orijinalliği Nasıl Test Edilir?

Sık kullanılmaya başlanan her ürünün olduğu gibi Crocsların da taklitleri bulunuyor. Taklit olanlardan ne yazık ki orijinal olanlardan alınan verimin aynısı alınamıyor. Orijinal ürün fiyatı ödeyerek taklit bir ürün almak istemiyorsan gerçek Crocslarda yer alan bazı özelliklere dikkat etmen gerekiyor.

Orijinal olan Crocslar özel bir malzeme olan croslite ile yapıldıkları için son derece hafif ve yumuşak dokusuyla ön plana çıkar. Ancak taklitlerin malzemesi croslite olamayacağı için daha sert olur. Bu ayrıntıya dikkat etmek gerekir.

Bunun dışında orijinal Crocsların en belirgin özelliği sıcak havalarda küçülerek ayağının şeklini alması, soğuk havalarda ise genişlemesi olarak biliniyor. Şüpheye yer bırakmak istemiyorsan eçanta’daki orijinal Crocslara yönelmen gerekiyor!

Crocs Fiyatları

Rahatına düşkün olanları tercihleri arasında ilk sıralarda yer alan Crocsların fiyatları eçanta’da değişiklik gösteriyor. Çocuklara uygun olan modellerde fiyatlar daha uygunken yaş grubu büyükdükçe fiyatlar da artıyor. Bununla birlikte kaliteli özellikleri sayesinde Crocslar uzun yıllar güvenle ve sağlam bir şekilde kullanılabiliyor.

Sen de rahatına düşkünsen son yılların en rahat terlik seçeneklerinden biri olan Crocs terlik modellerine göz atabilir, doğru alışveriş yaparak uzun vadede ekonomik açıdan avantaj elde edebilirsin. Zira bu terliklerden birini satın aldığında bir süre başka terlik alma ihtiyacı hissetmezsin!

Benzer İçerikler

Sosyal medya

0BeğenenlerBeğen
3,743TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

Falanlar Filanlar