28.7 C
New York kenti
Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Drake Kimdir? Drake Serveti, Drake’nin Sevgilisi Kimdir?

Drake, Kanadalı bir rapçi, şarkıcı, söz yazarı, plak yapımcısı ve aktördür. Dünya çapında satılan 170 milyondan fazla plakla dünyanın en çok satan müzik sanatçılarından biridir. Drake dört Grammy Ödülü, üç Juno Ödülü, altı BET Ödülü kazandı ve bir solo sanatçı tarafından Billboard Hot 100’de en çok bir numaralı hit olma rekorunu elinde tutuyor. Aynı zamanda Billboard Hot 100’de aynı anda ilk üç sırayı alan tarihteki ilk sanatçıdır.

Drake Serveti

Drake’in net değerinin 250 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor ve bu onu dünyanın en zengin rapçilerinden biri yapıyor. Müzik kariyeri, milyonlarca kopya satan albümleri ve dünyadaki radyo istasyonlarında çalınan single’ları ile son derece başarılı oldu. Drake ayrıca ‘The Carter Effect’ ve ‘Ice Age: Continental Drift’ gibi filmlerde rol alarak oyunculuğa da adım attı. Ayrıca kendi giyim markasını ve plak şirketini kurarak başarılı bir girişimci oldu.

Drake’in net değeri, çok lüks bir yaşam tarzı sürmesine izin veriyor. Toronto’da 6.7 milyon dolarlık bir malikane ve Los Angeles’ta 9 milyon dolarlık bir mülk de dahil olmak üzere dünya çapında birçok evi var. Ayrıca Bentley, Ferrari ve Lamborghini de dahil olmak üzere bir lüks otomobil filosuna sahiptir. Drake genellikle parasını pahalı mücevherlere ve saatlere harcamaktan hoşlanır. Ayrıca arkadaşları ve ailesi için cömert hediyelerle savurganlığıyla da bilinir.

Drake’in OVO (October’s Very Own) adlı kendi giyim markası var. Ayrıca OVO Sound adlı kendi plak şirketi var.

Çocukluk Yılları

Drake, 24 Ekim 1986’da Toronto, Kanada’da doğdu. Annesi Sandra Graham bir eğitimci, babası Dennis Graham ise bir sanatçı ve müzisyendir. Devlet lisesine geçmeden önce Yahudi gündüz okuluna gitti.

Drake beş yaşındayken ailesi boşandı. O ve annesi boşandıktan sonra Toronto’da kalırken, babası Memphis’e gitti ve burada uyuşturucuyla ilgili suçlamalardan birkaç yıl gözaltında tutuldu.

Liseden sonra, Drake kısa bir süre üniversiteye gitti, ancak müzik kariyerine devam etmek için okulu bıraktı.

Drake Müzik Kariyeri

2009’da Drake, Lil Wayne’in şirketi Young Money Entertainment ile plak anlaşması imzaladı. 2010’da ilk albümü Thank Me Later’ı çıkardı. Albüm, Billboard 200’e bir numaradan giriş yaparak ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bir milyonun üzerinde kopya satarak büyük bir başarı elde etti.

Drake’in ikinci albümü ‘Take Care’, 2011’de piyasaya çıktı ve hit single’ları ‘Take Care’ ve ‘Headlines’ı içeriyordu. Albüm, Drake’e En İyi Rap Albümü dalında ilk Grammy Ödülü’nü kazandırdı.

Drake’in üçüncü albümü ‘Nothing Was the Same’, 2013’te piyasaya çıktı ve hit single’ları ‘Dipten Başladı’ ve ‘Bekle, Eve Gidiyoruz’ içeriyordu. Albüm, En İyi Rap Albümü dalında Grammy Ödülü’ne aday gösterildi.

Drake’in dördüncü albümü ‘Views’, 2016’da piyasaya çıktı ve hit single’lar ‘Hotline Bling’ ve ‘One Dance’ı içeriyordu. Albüm, Drake’e En İyi Rap Albümü ve En İyi Rap Şarkısı olmak üzere iki Grammy Ödülü kazandı.

Drake ayrıca ‘Eğer Bunu Okuyorsan Çok Geç’ ve ‘Daha Fazla Hayat’ da dahil olmak üzere birkaç mixtape yayınladı.

Drake, Lil Wayne, Eminem, Rihanna, Nicki Minaj ve Future dahil olmak üzere bir dizi başka sanatçıyla işbirliği yaptı. Ayrıca Beyonce, Justin Bieber ve Post Malone’un şarkılarında da yer aldı.

Drake, kariyeri boyunca dört Grammy Ödülü, üç Juno Ödülü ve altı BET Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül kazandı. Ayrıca Akademi Ödülü, Altın Küre Ödülü ve En İyi Orijinal Şarkı için Grammy Ödülü’ne aday gösterildi.

Drake Sevgilisi

Drake şu anda 40 yaşındaki bir model ve eski realite televizyon yıldızı Johanna Leia ile bir ilişki içinde. Drake’in 11 Ekim 2017’de Fransız ressam ve daha önce ilişki içinde olduğu eski model Sophie Brussaux’dan Adonis adında bir oğlu var.

Drake, Toronto Raptors, Toronto Maple Leafs ve Toronto FC’nin destekçisidir. Aynı zamanda Chicago Bulls’un da hayranı.

Drake’in Adonis ve Oriel adında iki oğlu var. Ayrıca önceki bir ilişkisinden bir kızı Jai var.

Drake, Toronto Raptors’ın sıkı bir hayranı ve 2019 NBA Finalleri sırasında saha kenarında görüldü. O da destekçisi

Drake için sırada ne var

Drake’in başarısı zorlukları olmadan gelmedi. Rapçi Meek Mill ile bir kan davası ve hayalet yazarları kullanma suçlamaları da dahil olmak üzere çeşitli tartışmalara karıştı.

Ancak, Drake her zaman bu aksiliklerden geri döndü ve dünyanın en popüler ve başarılı sanatçılarından biri olmaya devam ediyor.

Drake’in net değeri, müzik endüstrisindeki büyük başarısının bir kanıtıdır. Dünyanın en zengin rapçilerinden biri ve kariyeri hala güçlü. Drake’in önümüzdeki yıllarda müzik listelerine hükmetmeye ve manşetlere çıkmaya devam edeceğine şüphe yok.

Benzer İçerikler

Sosyal medya

0BeğenenlerBeğen
3,430TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

Falanlar Filanlar